Dve podozrivé osoby, po ktorých polícia pátrala niekoľko týždňov, zadržali policajti Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici včera v nočných hodinách. Došlo k tomu aj vďaka "výbornej spolupráce policajtov na operatívnej úrovni z viacerých krajov Slovenska - z Banskobystrického, Trnavského, Prešovského a Žilinského kraja,"píše Polícia SR na sociálnej sieti.

Jedna z osôb je dôvodne podozrivá, že páchala sériovú majetkovú trestnú činnosť v Banskobystrickom, Žilinskom a Prešovskom kraji, pričom sa jednalo o krádeže vlámaním do bytov a rodinných domov. Do pátrania sa zapojili desiatky policajtov kriminálnej polície z uvedených krajov, ktorí strávili v službe množstvo hodín už počas vianočných sviatkov záveru roka 2018, ako aj v novom roku, aby zabránili páchaniu tejto trestnej činnosti, ktorá je pre občana tak závažným zásahom do súkromia. Do úvahy pripadá vykradnutých najmenej 25 bytov v 8 okresoch 3 krajov.

Okrem páchania majetkovej trestnej činnosti majú na svedomí aj drogovú trestnú činnosť pri ktorej boli aj zadržaní. So zadržanými osobami vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony, preto podrobnejšie informácie polícia zverejní, až keď to dôkazová situácia dovolí.