Na cestu domov mladá dvojica z obce neďaleko Prievidze do smrti nezabudne.

Spoza kamiónu sa na nich na obchvate Bánoviec nad Bebravou vyrútilo osobné vozidlo. „Rumunský vodič Passatu obiehal kamión a dva tri metre pred ním došlo k čelno bočnému nárazu. Vodič golfu sa pravdebodobne vyhýbal,“ prezradil znalec z odboru cestnej dopravy Milan Holéci.

Podľa znalca vozidlo s rumunským vodičom po zrážke roztočilo a kamión ho tlačil ešte niekoľko desiatok metrov pred sebou. Na miesto nehody takmer okamžite dorazila aj rodina mladého páru. Na ich vozidle sa ručička tachometru zasekla na 82 kilometroch za hodinu. Obaja skončili v rukách záchranárov.

„Snažili sa vyhnúť, tlačili sa na zvodidlá, ale zrážke zabrániť nedokázali,“prezradili príbuzní dvojice. Kusy oboch áut boli po zrážke rozmetané po celej ceste. Rumunského vodiča museli zo zdemolovaného auta vystrihovať hasiči. Zachrániť sa ho však nepodarilo. Cestu museli dokonca uzavrieť a odkláňať dopravu.

„Bolo začaté trestné stíhanie, vo veci prečinu usmrtenia. 51 – ročný vodič Passatu utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“potvrdil trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička.