Iveta († 53) s manželom Pavlom († 52) a so svojou matkou Vierou († 79) sú obeťami jazdy Rudolfa († 45) z obce Včelince v okrese Rimavská Sobota.

V protismere a opitý

Svedkovia tvrdia, že náhle, bez nejakých príčin, prešiel do protismeru, aj preto Iveta, ktorá auto riadila, nemala šancu zareagovať. Príčinou podľa výsledkov súdnej pitvy bol alkohol. „V prípade vodiča to bolo 1,5 promile, u vodičky druhého auta alkohol nebol preukázaný," informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Vrúcny odkaz

Najbližšie príbuzné nešťastnej trojice sa k tragédii nevyjadrujú. Staršia z dcér manželov Iveta napísala na sociálnej sieti odkaz rodičom i starkej. Poďakovala sa za všetko, čo pre ňu urobili, vyznala sa v ňom z veľkej lásky k nim a napokon ich uistila, že nikdy na nich nezabudne. Text neskôr zmazala.

Súcitní radní

Primátora Júliusa Buchtu sa tragédia rodiny dotkla aj preto, že jeho vzťah s manželmi bol veľmi blízky. „Revúca je v podstate malé mesto, tu každý každého pozná. Aj preto sa hrozná správa dotkla každého nás. Tu sa to hneď rozletelo medzi ľuďmi. Ostali sme v šoku." Mesto zriadilo verejné pietne miesto s kondolenčnou knihou. „Nájdeme spôsob, ako pomôcť, hoci to nie je jednoduché, keďže sme ešte nič podobné nezažili," vysvetlil Buchta.

Prečo odchádzajú nevinní?

O Pavlovi, ktorý pôsobil v minulosti ako dopravný policajt, a Ivete, ktorá sa venovala službám a neskôr opatrovaniu seniorov v Rakúsku, hovorili Revúčania s láskou a zároveň so smútkom. Hodnotili ich ako veľmi milých a slušných ľudí. Neskrývajú však hnev nad konaním nezodpovedného vodiča Rudolfa.

Zobral si to do hrobu

Napriek všetkému, čo vinník spôsobil, miestni vo Včelinciach nehovoria o ňom zle. Údajne vôbec nebol problematický typ. Vyčíňanie vodiča malo byť podľa nášho zdroja následok hádky s priateľkou, či v jeho prípade išlo „len" o skratové konanie v afekte alebo o samovražedný úmysel, sa už dnes zrejme nikto nedozvie, keďže hlavný aktér nehody, rovnako ako jeho tri obete, zahynuli pri čelnej zrážke. Šťastím bolo, že manželia nemali so sebou v aute okrem starkej aj vnuka Noela, ktorého krátko predtým odviezli domov k rodičom, ktorí bývajú mimo mesta.

Viac fotografií nájdete TU ►►►

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom ►►►

Anketa
Prekvapuje vás, že vodiči sú nepoučiteľní a napriek tragédii na Zochovej nehôd pribúda?

 

Prečítajte si tiež: