Peter vošiel do herne na Trenčianskej ulici, tvár si zahaľoval šálom a na rukách mal rukavice. Pohyboval sa v blízkosti hracieho automatu a po chvíli prišiel ku krupiérke a žiadal vyplatiť výhru. Keď chcela vyplatiť 400 eur, Peter z mikiny vytiahol plynovú pištoľ a žiadal, aby mu vydala všetky peniaze. Mladá zamestnankyňa v obave o svoj život a zdravie dala všetky peniaze lupičovi. Peter ju potom požiadal, aby mu dala mobil, zavrel ju na toalety a prikázal jej, aby nevolala políciu.

„Bánovskí kriminalisti v priebehu necelých 24 hodín zadržali podozrivého z uvedenej lúpeže. Po predchádzajúcom súhlase prokurátora ho policajti zadržali a našli u neho aj zbraň, ktorú pri lúpeži použil. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou obvinil zo zločinu lúpeže 25-ročného Petra z okresu Bánovce nad Bebravou,“ hovorí trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

FOTO Prepad herne ako z akčného filmu: Kukla na hlave a zbraň v ruke!

Peter má na rováši ešte ďalší trestný čin. Policajná vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Trenčína ho obvinila zo zločinu krádeže a prečinu neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty.

Mladý muž sa mal 11. novembra podvečer vlámať do kancelárie firmy v Trenčíne , kde pracoval. „Mal vytrhnúť dvere na skrini a odcudziť príručnú kovovú pokladničku. Nachádzala sa v nej finančná hotovosť, 71 ks stravných lístkov, parkovacie karty na letisko Schwechat v hodnote 315 eur a 3 platobné karty, na ktorých boli aj PIN- kódy. Peter mal po krádeži urobiť viacero výberov z odcudzených platobných kariet,“ spresnila Antalová. Ako doplnila, majiteľovi firmy so sídlom na Kubrickej ulici v Trenčíne krádežou a výberom peňazí z platobných kariet spôsobil celkovú škodu 10 335 eur.

Lúpež sa nekonala: Prachy skončili v herni

Podľa polície, motívom konania mladého muža sú dlhy, ktoré si narobil tým, že je už niekoľko mesiacov závislý na hracích automatoch, o čom však nikto z jeho blízkych nevedel. Peniazmi z lúpeže v Bánovciach nad Bebravou a krádeže chcel zaplatiť svoje dlhy. Peter svoje konanie oľutoval, sudca Okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou však rozhodol, že bude stíhaný väzobne.

„Obvinený sa už v minulosti dopustil majetkovej trestnej činnosti a bol aj niekoľkokrát súdne trestaný. Za uvedené skutky môže stráviť vo väzení sedem až dvanásť rokov,“ uzavrela policajná hovorkyňa.