Podľa doterajších informácií vodič vozidla Ford S-Max počas jazdy na uvedenom úseku diaľnice pravdepodobne neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a narazil do vozidla Dacia.

Po náraze sa vozidlo zn. Ford odrazilo a narazilo do oceľových zvodidiel, pričom aj po tomto náraze vodič v jazde - so značne poškodeným vozidlom pokračoval. V krátkom čase sa na miesto dostavila hliadka diaľničnej polície, ktorá v ďalšej jazde vozidlu Ford zabránila.

"Vodič sa voči policajtom správal vulgárne a agresívne a to aj v prítomnosti troch maloletých detí, ktoré sa nachádzali vo vozidle. Nakoľko vodič ťažšie artikuloval a javil známky požitia alkoholu, policajti ho podrobili dychovej skúške. Tá skončila s výsledkom 1,65 promile. Z dôvodu agresívneho správania vodiča voči hliadke PZ boli voči mužovi použité donucovacie prostriedky a následne bol obmedzený na osobnej slobode,"informujú o otrasnej situácii na sociálnej sieti policajti. 

Muža polícia eskortovala na príslušné policajné oddelenie a umiestnenila ho do cely policajného zaistenia. Vec sa bude realizovať v tzv. „super rýchlom“ konaní.