K streľbe došlo pred bratislavským nákupným centrom Eurovea. Podľa našich informácií šofér odmietal spolupracovať s políciou a ako uviedli svedkovia, pracovník mestskej polície vystrelil zo služobnej zbrane. Na to taxikár dupol na plyn a z miesta ušiel smerom k Mostu Apollo. „Počuli sme streľbu, keď sme stáli pred jedným z vchodov. Ľudia ostali len šokovane stáť, celé sa to zbehlo rýchlo,“uviedol pre Denník Plus JEDEN DEŇ jeden zo svedkov.

Útek šoféra na vozidle taxi služby
Útek šoféra na vozidle taxi služby
Zdroj: Martin Domok

„V tejto súvislosti bolo začaté stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa. Obvinenie voči konkrétnej osobe vznesené doposiaľ nebolo,“ uviedol policajný hovorca Michal Szieff.

Polícia včera vykonávala aj obhliadku poškodeného vozidla. Podľa našich informácií sa na nej zúčastnil aj šofér z osudnej noci. Snažili sme sa zistiť, čo bolo príčinou celej „šarvátky“. „S prihliadnutím na štádium trestného konania bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť,“dodal policajný hovorca. Skúšali sme sa spojiť aj s taxislužbou, ktorej patrilo vozidlo, tá však na naše telefonáty nereagovala. Nákupné centrum uviedlo, že sa k prípadu nemôže vyjadrovať.
„Nestalo sa to na našich pozemkoch, stalo sa to na verejnej komunikácii,“ uviedla Oľga Hammer, PR a marketingová manažérka Eurovey.