Na drogy ich upozornil služobný pes finančnej správy Zoro. Colníci vykonávali bežnú kontrolu vozidiel zameranú na dodržiavanie colných a daňových predpisov.

Z piatka na sobotu 22. júla krátko po polnoci zastavili osobné motorové vozidlo s nemeckým evidenčným číslom, 22-ročným šoférom a jedným spolujazdcom a o deň neskôr auto 36-ročného muža z Kopčian pri Skalici s dvoma spolujazdcami.

>>FOTO Eva Marike Astrid MÜLLENDER – TAETER je nezvestná už 11 dní: Nevideli ste ju?<<

V oboch prípadoch na výzvu colníkov, či prepravujú tovar, ktorý podlieha colnému alebo daňovému dohľadu, posádky vozidiel odpovedali záporne, na čo im colníci oznámili, že bude vykonaná kontrola so služobným psom.

Počas nej trnavský psovod nasadil služobného psa Zora vycvičeného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Ako informoval hovorca Colného úradu Trnava Jozef Belan, u nemeckej posádky vozidla pes označil vo dverách spolujazdca lakťovú opierku, kde sa však fyzickou kontrolu droga nepotvrdila.

Po vyzvaní hliadkou na predloženie vecí nachádzajúcich sa u nich v oblečení, spolujazdec colníkom predložil ľadvinku, v ktorej sa nachádzala kovová nádoba s obsahom neznámej látky. Priznal sa, že ide o hašiš.

>>Podvodníci opäť útočia: Starenke povedal, že jej syn má rozseknutý jazyk!<<

"V druhom prípade objavili colníci v kabelke občianky z Česka, a to v puzdre od šípok, dávku LSD. Následnou kontrolou pes označil sedadlo spolujazdca, ktorý až na opätovnú výzvu colníkom predložil z vrecka krátkych nohavíc dve plastové uzatvárateľné vrecká s obsahom neznámej rastlinnej sušiny a sklenenú trubičku," informoval hovorca Colného úradu v Tranve Jozef Belan.

Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní.

"V oboch prípadoch objavil drogy služobný pes Zoro. Je to mladý, jedenapolročný belgický ovčiak so špecifikáciou na omamné látky a trnavskému psovodovi pridelený v marci tohto roka," dodal Belan.