Filip († 20) zomrel v bardejovskej nemocnici ešte pred vyše 3 rokmi. Jeho matka je presvedčená, že vinou lekárov, ktorí mu pretrhli črevo pri kolonoskopii. Nemocnicu preto žaluje na súde a spolu so synom Františkom, dvojčaťom Filipa), chce vymôcť odškodné vo výške 450-tisíc eur. 

Pani Svetlana sa so smrťou syna stále nedokáže zmieriť."Ešte horšie je to, keď viem podrobne, ako sa to stalo, nedá sa s tým žiť, to už nikdy nebude dobré," hovorí Svetlana Fedorčáková, matka zosnulého Filipa.

Fotografie z prípadu mladého Filipa
Fotografie z prípadu mladého Filipa
Zdroj: archív pluska

Od nemocnice žiadajú  vyplatiť 450-tisíc eur. Podľa Sone Tóthovej, zástupkyne žalobcov, náhrada nemá byť iba satisfakčná, ale má byť aj mementom pre naše nemocnice.

Polícia prípad vyšetruje ako prečin usmrtenia. Na základe výsledkov znaleckého posudku vzniesli obvinenie dvom lekárom v nemocnici s poliklinikou v Bardejove. Podľa Filipovej matky by však mali byť obvinení viacerí lekári.

Právny zástupca nemocnice v utorok súdu predložil vlastný posudok, podľa ktorého lekári nič nezanedbali, pretože neexistujú presné predpisy, ako by mali v takýchto prípadoch postupovať. Sudkyňa podľa svojho predbežného názoru nárok na odškodné uznáva, no jeho výška sa jej zdá privysoká. Na ďalších pojednávaniach chce vypočuť znalcov i lekárov.

Článok pokračuje na ďalšej strane.