Na dnešok naplánované pojednávanie s obžalovaným bývalým policajtom Ľubošom Tiefenbachom Okresný súd Bratislava V nakoniec zrušil. „Obžalovaný doručil Okresnému súdu Bratislava V ospravedlnenie neúčasti na pojednávaní z rodinných dôvodov. Súd ho akceptoval, preto zrušil termín," uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Na tieto dve ženy mal Ľuboš použiť neprimerané donucovacie prostriedky.
Na tieto dve ženy mal Ľuboš použiť neprimerané donucovacie prostriedky.
archív

"Nový termín hlavného pojednávania bude vytýčený po dohode s procesnými stranami," dodal. Bývalý policajt čelí obžalobe z trestných činov zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody, ktorých sa podľa prokuratúry dopustil počas zásahu proti vodičke pri cestnej kontrole v októbri 2014.

Mladík sa pokúsil o samovraždu! Podarilo sa polícii zachrániť mu život?

Na internete sa vtedy objavilo video, na ktorom policajt počas cestnej kontroly použil voči vodičke Marte Bartlovej donucovacie prostriedky, tie vyšetrovateľ a prokuratúra vyhodnotili ako neprimerané. Preto teraz už expolicajt čelí obžalobe zo spomínaných skutkov. Dôvodom zákroku podľa obžalovaného bolo, že žena pri sebe nemala potrebné doklady od auta a voči hliadke sa správala agresívne, za čo ju predviedli na policajné oddelenie.

FOTO Poplach v Ružinove! Neuveríte, k akému požiaru museli hasiči okamžite letieť!

Video nakrútila dcéra vodičky Mária, ktorá bola na mieste incidentu. Rovnako aj ju predviedli na policajnú stanicu, keďže pri sebe nemala občiansky preukaz. Obe ženy však tvrdia, že zákrok nevyprovokovali a agresívne sa k nim správal obžalovaný. Prípadom sa v minulosti zaoberal aj parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť.