Bolo to v sebaobrane! Tvrdí blízky kamarát Nishita (38), Slováka indického pôvodu, ktorý mal podľa polície vlani v októbri dobodať v centre hlavného mesta Bratislavčana Braňa (†37). Podľa amerického priateľa Nishit nosil nôž preto, lebo na Slovensku ho už predtým viackrát napadli a bál sa o svoj život.

Internetom sa v súčasnosti šíri video, ktoré má zachytávať posledné chvíle pred brutálnou vraždou v historickom centre Bratislavy. Zábery, na ktorých má byť obvinený Nishit a zavraždený Branislav v spoločnosti dvoch mužov, zverejnila na sociálnej sieti stránka Justice for Timothy. Samotná vražda na zázname nie je, malo k nej prísť až o pár minút. Viac informácii o videu nájdete TU.

Práve jeden z administrátorov stránky, ktorá chce dokázať, že obvinený konal v sebaobrane, patrí k Nishitovým blízkym priateľom. Spoznali sa na Slovensku a označil ho ako milého človeka, ktorý mu v mnohom pomohol. „Keď som tu žil pred šiestimi rokmi, bol som ich sused a chodili sme spoločne do kostola,“ vraví Američan, ktorý chce zostať v anonymite.

Bola to sebaobrana?

Hoci mal Nishit Braňa bodnúť hneď štyrikrát - do hrdla a oblasti uší - obvinenie z úkladnej vraždy považuje jeho kamarát za nespravodlivé. „Chceme, aby obvinenie zmenili na sebaobranu. Nehovoríme, že to, čo urobil, je správne. Viem však, že na Slovensku ho napadli viackrát a raz som bol dokonca pri tom,“ pokračoval priateľ. Nič neospravedlní jeho čin, podľa slov jeho priateľa však práve rasové útoky prinútili Nishita vyzbrojiť sa. „Nazývali ho cigán a terorista,“ uviedol. O osudnej noci si myslí jediné: „Nishit predpokladal, že je v ohrození života.“ Tvrdí, že po tom, ako použil nôž, údajne nevedel, čo vykonal a o Braňovej smrti sa Slovák s indickými koreňmi dozvedel až od polície.

Nishit mal podľa polície Braňa podrezať 7. októbra 2017 na Hviezdoslavovom námestí v blízkosti nemeckej ambasády. Dôvodom bol údajne spor o taxík. Zranenia mal spôsobiť aj Ukrajincovi Volodymyrovi, ktorý skončil v nemocnici, a práve jeho svedectvo môže hrať v prípade kľúčovú rolu. Polícia Nishita zadržala ešte v osudnú noc neďaleko Michalskej brány. Skončil vo väzbe, podľa polície bol pod vplyvom alkoholu. V júni ho čaká hlavné pojednávanie. V prípade viny mu hrozí 20 rokov za mrežami. Obvinený je otcom dvoch detí. V roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou a presťahoval sa na Slovensko. V roku 2015 získal štátne občianstvo. Priateľ uviedol, že rodina je z prípadu otrasená. „Sú plachí a vystrašení,“ povedal.

Vražedný moment chýba

Záznam, ktorý zverejnila stránka Justice For Timothy, má podľa našich informácií k dispozícii aj polícia. Na videu má byť Nishit a Branislav v spoločnosti dvoch mužov. Zábery zachytávajú muža v bielych nohaviciach, ktoré mal mať v osudnú noc na sebe hľadaný páchateľ. Napáda ho trojica mužov. Dvíha ruky, no šarvátka pokračuje. Neskôr obranné gesto zopakuje aj jeden z mužov. Samotný vražedný moment však na záberoch chýba.

Psychológ: V ohrození nepoužívate rozum

Psychológ František Skokan tvrdí, že nožíky nosí mnoho ľudí, najmä mužov, a nejde o nič nezvyčajného. „Ak sa človek cíti ohrozený, rozum odchádza a môže sa dostať do afektu,“ tvrdí. Nishit mal byť podľa polície pod vplyvom alkoholu, "čo mohlo uňho vyvolať strach, použitie nôž, spustenie ešte väčšej agresivity a odchodu z miesta činu,“ dodal František Skokan.

Prečítajte si aj:

  • Vražda Braňa (†37) v centre Bratislavy: TAKTO zhodnotila nové šokujúce VIDEO expertka!
  • VIDEO Vražda Braňa († 37) v centre Bratislavy: Takto hodnotí šokujúce zábery bývalý KRIMINALISTA!
  • Šokujúce VIDEO: Sú to naozaj posledné minúty pred vraždou futbalistu Braňa ( †37), z ktorej obvinili Nishita?

Čo si o tomto prípade myslíte vy? Napíšte nám do komentárov...