Otrasná tragédia sa odohrala v Prešove dnes poobede na sídlisku III.  V uliciach krajského mesta sa ozvala obrovská rana, ktorá zalarmovala všetkých obyvateľov. Sila výbuchu bola taká intenzívna, že vyvolávala v ľuďoch dojem, že padlo lietadlo. Niekoľko kilometrov od miesta, kde sa tragédia odohrala, bolo dokonca cítiť otrasy. O pár minút na to šokovala správa, že v jednej z bytoviek nastal výbuch plynu.

Výbuch poškodil aj okolité bytovky.
Výbuch poškodil aj okolité bytovky.
Zdroj: tim

Aj keď na miesto dorazili takmer okamžite záchranné zložky, obyvatelia bytovky, ktorí sa v daný moment nachádzali vo svojich bytoch, sú stále v ohrození života. Väčšina z nich sa podľa svedkov stále nachádza na streche, nakoľko sa schody zrútili a nemajú šancu dostať sa z horiaceho pekla von. Explózia vybila zároveň všetky okná.

 

Podľa našich informácií došlo aj k tragickej situácii. Svedkovia, ktorí sa v tom čase nachádzali na sídlisku, si všimli muža, ktorý sa snažil zachrániť. Nepodarilo sa mu však nájsť cestu do bezpečia, a tak vyskočil z deviateho poschodia. Pád však, bohužiaľ, údajne neprežil. Situácia pripomína smutnú udalosť z 11. septembra, kedy v snahe zachrániť sa vyskočil z budovy v Spojených štátoch muž.

Ľudia na prešovskom sídlisku sa ocitli v panike.
Zdroj: Ingrid Timková

 VIDEO, KTORÉ NÁM BOLO ZASLANÉ ČITATEĽOM A NA KTOROM BOL ZAZNAMENANÝ PÁD ČLOVEKA Z 9. POCHODIA, SA REDAKCIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ ROZHODLA STIAHNUŤ.