Sobáš v minulosti dvoch úhlavných nepriateľov Nory Mojsejovej a Františka Kabrheľa prekvapil verejnosť 7. januára 2017. Šuškalo sa, že výstredný Nitran sa rozhodol strčiť hlavu do manželského chomúta len preto, aby jeho „kamarátka“ neskončila v base, kam ju na 10 rokov poslal sudca za podvodné vylákanie 25,7 milióna Sk (viac než 853-tisíc eur).

Nora ešte pred svadbou prepísala na Kabrheľa dom na Pereši. Potom nasledovala svadba a o niekoľko mesiacov prepis Kabrheľovej podielu z dedinského domca v Smolníku (druhá časť patrí Braňovi Mojsejovi). Momentálne sa Versače súdi s Norinim ex Braňom Mojsejom a jeho synom Braňom ml. o luxusný apartmán v Tatranskej Lomnici.

Čudné prepisy

V zornom uhle Kabrheľa je aj dom v Čermeli, ktorý súd vrátil Nore keďže jeho predaj bol zrealizovaný v čase, keď bola vo väzbe na Floriánskej a nemohla do procesu nijako zasiahnuť. Logicky z toho vychádza, že hodnota nehnuteľností mala odkrojiť z pôvodného dlhu.

Exekúcia krátko po svadbe

Šokujúco preto vyznieva informácia, že na Okresnom súde Košice II František Kabrheľ inicioval tri mesiace po svadbe konanie vo veci vykonania exekúcie voči svojej zákonitej manželke Eleonóre Kabrheľovej. „Dňa 26.apríla 2017 bolo Okresným súdom Košice II vydané poverenie súdnemu exekútorovi Ľ.P. , keďže ho nevrátil, momentálne ďalší postup v tejto veci závisí od neho,“ uviedla pre Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa košických súdov Anna Pančúrová. Kabrheľ od svojej ženy vymáha sumu 853 083 eur, čo je rovnaká čiastka ako výška pôžičky o vrátenie ktorej usiloval nielen pred civilným, ale aj trestným súdom.

Účelový sobáš

Špecialistka na trestné právo a rektorka Policajného zboru Lucia Kurilovská má na danú situáciu jasný názor. „Aj táto skutočnosť nasvedčuje tomu, že to manželstvo bolo účelové len z hľadiska toho aby bolo dosiahnuté skončenie trestného stíhania.“

Právnik nevychádza z údivu

Renomovaný košický právnik ktorý si neželá byť menovaný netajil počudovanie nad exekúciou medzi manželmi. „Ešte som sa s tým nestretol. Po rozvode áno, ale v trvajúcom manželstve nie. Minimálne aj preto, že je v rozpore s logikou a dobrými mravmi, aby sa muž domáhal vrátenia peňazí exekuovaním svojej manželky a to ešte tak krátko po svadbe. Som presvedčený, že snahou muža je dostať sa k svojim peniazom všetkými možnými aj nemožnými spôsobmi. A to môže dosiahnuť len vtedy, ak je dlžníčka na slobode,“ zdôraznil skúsený odborník.

Kabrheľovci mlčia

Na dôvody tohto kroku sme sa chceli opýtať hlavných aktérov. „Nebudem sa k tomu vyjadrovať," reagovala Nora Kabrheľová na položené otázky. Jej manžel František na naše telefonáty nereagoval.

Mojseja problémy bývalej netrápia

Oslovili sme aj Norinho ex, Braňa Mojseja. „Pre mňa sa neľahká životná kapitola na ktorú nerád spomínam uzavrela rozvodom. Už to plynie mimo mňa a poviem pravdu, ani ma to nezaujíma. V centre záujmu sú pre mňa najbližší a práca ktorá ma napĺňa,“ povedal hudobník.

Pritvrdý trest?

Exekúciou sa Kabrheľ domáha čiastky, ktorú požičal Nore ešte v roku 2008. Mala to byť pôžička s následným vyplatením vysokých úrokov. Keď nezabrali výzvy na vrátenie peňazí, Versače sa obrátil na súd. Po dlhých ťahaniciach uzavreli Nora a Kabrheľ zmier pred civilným súdom. Zároveň došlo k dohode, že Mojsejová mu vyplatí celú požičanú sumu do troch dní, ale bez úrokov. Pojednávanie v danej veci však pokračovalo ďalej, pred trestným súdom. Ten uznal Mojsejovú za vinnú z podvodu a vymeral jej trest 10 rokov nepodmienečne. Kabrheľ vtedy netajil nespokojnosť s rozsudkom. „Nešlo o podvodné vylákanie peňazí, ale o bežnú pôžičku, ktorú sme si vysporiadali zmierom, čo sudca nevzal do úvahy. Desať rokov je priveľa..,“ povedal Kabrheľ pred viac než rokom.

Prečítajte si tiež: