Tragédia sa odohrala nadránom 7. októbra na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Muži sa mali pohádať o taxík. Nishit podľa obvinenia polície Braňa štyrikrát bodol do krku a oblasti uší. Ten ťažkým zraneniam na mieste podľahol. Nishit ušiel, ale policajti ho čoskoro chytili neďaleko, pod Michalskou bránou.

Bránil sa, takže ho museli spacifikovať. Namerali mu 1,1 promile. Nishit spočiatku tvrdil, že sa na nič nepamätá, neskôr výpoveď zmenil. Sudca ho na neverejnom pojednávaní poslal za mreže, do tzv. útekovej väzby.

Z obavy, aby Nishit neušiel pred spravodlivosťou. Spoza mreží sa dostal von až včera, aj to iba počas rekonštrukcie vraždy.

Nishit sa tak vrátil na miesto, kde mal podľa polície brutálne zaútočiť na Braňa a dobodať ho. Kukláči ho spútaného vytiahli z auta a na hlavu mu dali kapucňu. Vtedy nastal najstrašnejší okamih. Nishit sa totiž krutou náhodou stretol s tromi Braňovými blízkymi ženami. Prišli upraviť pomníček, ktorý je stále na mieste krvavej drámy.

Nishit na pohľad ochotne spolupracoval s políciou.
Nishit na pohľad ochotne spolupracoval s políciou.
Zdroj: Emil Vaško

Ešte ani neskončili s robotou, keď sa prakticky zoči-voči stretli s mužom, ktorý mal ich milovaného Braňa pripraviť o život. Srdcervúca scéna, ktorá nastala, dojala všetkých okolo. Ženy sa rozplakali. Najmä jedna z nich niesla stretnutie zvlášť ťažko. Bolestivo nariekala, ďalšie dve ženy ju museli podopierať, aby sa od plaču a žiaľu nezrútila. Nishit chodil po námestí a rukami ukazoval na rôzne miesta.

Zarážalo, že všetko robil so sklonenou hlavou a s kamennou tvárou. Nakoniec vysvitlo, že policajti hľadali smrtiacu zbraň. A naozaj ju aj objavili: vyskakovací nôž s drevenou rúčkou našli v kanáli na Panskej ulici. To znamená, že nožík, s ktorým Nishita po vražde zadržali, nebol zrejme tým, ktorým mal zabíjať. Okrem neho mal Ind pri sebe aj nebezpečný boxer.

Zúfalé ženy sa ocitli zoči - voči mužovi, ktorý mal zabiť ich milovaného Braňa.
Zúfalé ženy sa ocitli zoči - voči mužovi, ktorý mal zabiť ich milovaného Braňa.
Zdroj: Emil Vaško

Tragédia v centre Bratislavy

Odohrala sa 7. októbra nadránom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Predchádzať jej mala banálna hádka o taxík. Po zvade Nishit vytiahol nôž. Zaskočeného Braňa dvakrát porezal na krku a dvakrát bodol do oblasti uší. Napriek okamžitej pomoci skupinky mladých, ktorí išli okolo, Braňo na mieste vykrvácal.

Ani privolaní záchranári mu už nedokázali zachrániť život: rany vraj boli na takých miestach, kde je každá pomoc márna. V nemocnici skončil aj ďalší muž, Ukrajinec (33), ktorý bol porezaný na brade. Nishita obvinili z obzvlášť úkladnej vraždy. Hrozí mu 15 až 20 rokov za mrežami. Sudca ho poslal do väzby, voči čomu sa Nishit odvolal.

V kanáli našli nôž, ktorý mal byť smrtiacou zbraňou.
V kanáli našli nôž, ktorý mal byť smrtiacou zbraňou.
Zdroj: Emil Vaško

Kto je obvinený muž

Nishit je pôvodom Ind, ale v roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou, s ktorou má dve deti. Pred niekoľkými rokmi prišli žiť na Slovensko a Nishit v roku 2015 získal naše štátne občianstvo. O to viac zaráža, že pri zatýkaní tvrdil, že nevie po slovensky. Aj na súde mal tlmočníka.

Podľa našich zákonov však ten, kto žiada o slovenské občianstvo, musí preukázať, že ovláda slovenčinu. Obaja manželia pracujú pre známu nadnárodnú IT firmu, ktorá sídli v americkom Texase. Nishitov šéf sa o obvinení svojho podriadeného dozvedel až z nášho telefonátu. Predtým Nishitova manželka Lucia žiadala od neho pre muža iba voľno.

Sviečky pre nebohého.
Sviečky pre nebohého.
Zdroj: Emil Vaško