Verejnosť 16. mája 2019 šokovala vražda Tomáša († 16) a správy o jeho dorezanej spolužiačke. Najprv sa medzi obyvateľmi mesta šírila informácia o falošnom odpočtárovi v montérkach, ktorý mal ohavný skutok spáchať po tom, ako mu po zazvonení do Juditinho bytu dievčina otvorila. Vraj začal na ňu útočiť a brániť ju prišiel jej kamarát Tomáš, ktorý bol u nej na návšteve. Neznámy päťdesiatnik ho mal dobodať a utiecť. Štyri dni po skutku však polícia z vraždy Tomáša obvinila Juditu a súd ju vzal do väzby. 

 

Dievčina však odvtedy stále tvrdí, že nebola to ona, ktorá vraždila, ale muž, ktorý zazvonil pri dverách a povedal, že ide skontrolovať elektrinu.

Tu si môžete pozrieť doteraz nezverejnenú fotografiu Judity.

"Mohol byť o hlavu vyšší ako ja. Bol to veľký, silný chlap. Mal kratšie tmavé vlasy a zdalo sa mi, že hnedé oči. Tvár mal skôr oválnu, mierne strnisko, modré montérky na traky, pod nimi čierne tričko s dlhým rukávom a cez pravé plece mal prevesenú hnedú tašku s vecami," vypovedala. 

Spolužiaci si uctili Tomáša
Zdroj: kon

Judita ďalej uviedla, že Tomáša bránila, preto utrpela zranenia ruky. Pre krvácanie na chvíľu stratila vedomie, keď sa prebrala, jej dobodaný kamarát ležal nehybne v chodbe a odpočtár bol preč. Ihneď volala svojej mame, tá jej prikázala volať záchranárov. Operátorka na linke 112 jej radila, ako poskytovať Tomášovi prvú pomoc, no oživiť sa ho už nepodarilo. 

Chcel si Tomáš zachrániť život útekom? Čítajte na ďalšej strane >>>