Na novom trebišovskom cintoríne takmer pri plote je miesto posledného odpočinku nešťastného dievčaťa. Na náhrobku je podobizeň usmievajúcej sa tmavovlásky v okuliaroch.

Reči sa trúsia ďalej...

Občas sa pri ňom niekto pristaví a položí naň drobnosť alebo len tak postojí v krátkom zamyslení. "Pochybnosti pretrvávajú aj po toľkom čase," prihovorí sa nám žena, ktorá zdobí susedný hrob. "Ťažko uveriť, že by sa mladé a krásne dievča obesilo na ulici medzi rodinnými domami. Na niečo také si nespomínajú ani najstarší Trebišovčania," hovorí zamyslene. Spomenie na tragické novembrové ráno. "Keď sa po meste rozletela smutná správa o hroznom náleze, v meste sa o ničom inom nehovorilo. Spomínali sa kadejaké dôvody, prečo to mala urobiť. Polícia však nepotvrdila ani jednu verziu. Svoje tajomstvo si zobrala do hrobu," poznamená staršia pani a pokračuje v úprave hrobu.

Spolužiaci  z obchodnej akadémie sa nevedia spamätať z toho, že Anka už nie je medzi nimi.
Spolužiaci z obchodnej akadémie sa nevedia spamätať z toho, že Anka už nie je medzi nimi.
Zdroj: archív A.R.

Desivé novembrové ráno

Obraz hrôzy sa naskytol ľuďom, ktorí išli skoro ráno do práce 30. 10. 2017. Na kandelábri na opásku viselo bezduché telo mladého dievčaťa. Mestom sa začali šíriť „zaručené“ informácie, prečo to Anka urobila. Matka nebohej netajila pochybnosti. Neverila a ani doteraz neverí, že si jej dcéra siahla na život sama. „Nebola nešťastne zamilovaná, nemala problémy v rodine či v škole. Nebol dôvod na to, aby sa uchýlila k samovražde,“ hovorila tesne po tragédii nešťastná žena.

Vydieranie? Tehotenstvo?

Nesúhlasila s fámami, že by jej dcéru niekto vydieral kvôli nahým fotografiám ani to, že Anka bola tehotná. „Neviem nič o tom,“tvrdila matka. Polícia po necelých dvoch mesiacoch od hroznej tragédie vec uzavrela.  „V uvedenom prípade vyšetrovateľ Policajného zboru zastavil trestné stíhanie, lebo tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Anku našli obesenú na tomto stĺpe verejného osvetlenia.
Anku našli obesenú na tomto stĺpe verejného osvetlenia.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Článok pokračuje na ďalšej strane. Dozviete sa, čo preukázala súdna pitva...