Šokujúcu správu oznámila sama Ľuba Blaškovičová. „Toto je posledný status, ktorý Kathy Rasev zdieľala. Vnučka, dcéra, sestra, odišla za svojím milovaným tatinkom. Odišla, a už sa nevráti. Prosím jej priateľov, aby si to zdieľali, bez komentov a otázok: R. I. P., milované dieťa, mamka - Ľuba,“napísala skormútená herečka na sociálnu sieť. Neskôr pridala aj dcérinu fotografiu so srdcervúcim odkazom Ľúbime ťa.

Katarína bola talentovaná herečka, air artistka, dablérka. Všetko zanechala, keď prepadla alkoholu a drogám.
Katarína bola talentovaná herečka, air artistka, dablérka. Všetko zanechala, keď prepadla alkoholu a drogám.
Zdroj: archív K.R.

Podľa dostupných informácií mladšia dcéra Ľuby Blaškovičovej a herca Petra Raševa († 55) odišla pred pár rokmi zo Slovenska a pokúšala sa usadiť v niekoľkých európskych krajinách. Nakoniec sa usídlila v Holandsku. Žiaľ, stále bojovala so závislosťou od alkoholu a drog. Nad smrteľnými démonmi nakoniec predsa len nedokázala zvíťaziť.

 

Rúško tajomstva

Katarína zomrela ešte začiatkom októbra v Holandsku, kde teraz žila. Okolnosti jej smrti nie sú presne známe. Podľa dostupných informácií si však mladá žena mala sama siahnuť na život. Mama Ľubica a staršia sestra Kristína prežívajú obrovskú bolesť. Zložité bolo aj previezť Katkine ostatky na Slovensko, kde jej chcú pripraviť poslednú rozlúčku.

Večný sen "po boku" otca

Zničená herečka nedokáže o dcérinej smrti hovoriť. „Nebudem sa vyjadrovať k podrobnostiam. Ešte ju nemám doma. Dúfala som, že ju prevezú do Dušičiek, ale nepodarilo sa to,“ hovorí smutne. Naznačila, kde by mala dcéra odpočívať. „Pokiaľ Katka nespočinie doma pod lipou, nebudem nič hovoriť,“ vraví herečka o záhrade chalupy v Prakovciach, kde rozsypala i popol nebohého manžela Petra Raševa.

Harmonické manželstvo Ľubice a Petra rozdelila priskorá smrť charizmatického herca.
Harmonické manželstvo Ľubice a Petra rozdelila priskorá smrť charizmatického herca.
Zdroj: archív Ľ.B.

 

Pomoc druhým

Blaškovičová rozhodne vraj nemieni dcérin žalostný osud tajiť. „Nechcem nič skrývať ani tabuizovať, keďže chcem pomôcť ostatným nešťastným rodinám, ale teraz to naozaj nie je vhodné. Ešte som sa s jej smrťou nevyrovnala,“ vysvetľuje herečka. „Príde čas, keď túto tému otvorím, ale momentálne sa na to necítim. Chcem poprosiť o rešpektovanie môjho súkromia a smútku,“ dodala.

Katarína bola slobodná umelkyňa, bavila ju šálová akrobacia.
Katarína bola slobodná umelkyňa, bavila ju šálová akrobacia.
Zdroj: archív rodiny

 

Úspech zmarili démoni

Katarína bola úspešná umelkyňa, venovala sa divadlu aj vzdušnej akrobacii. Alkohol a drogy ju však premohli. Pred dvomi rokmi dokonca na rodinnej chalupe v  Prakovciach napadla mamu Ľubicu! Škrtila ju a hrozila, že ju zabije. Blaškovičová, v snahe chrániť seba i dcéru, privolala policajtov a podala na Katarínu trestné oznámenie. Dievčina bola štyri mesiace vo väzbe, a keď ju prepustili, vrátila sa k starému spôsobu života. Nepomáhali prosby ani hrozby rodiny. Ako poznamenala Ľuba Blaškovičová, dcéru negatívne poznačili zmeny po novembri 1989. „Prílišná sloboda, ktorú mnohí nezvládajú, pripravila Katarínu o život,“ mieni.

Viac fotografií nájdete v galérii 

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom

Mohlo by vás zaujímať: