Nešťastie sa stalo v pondelok na Spojenej škole elektrotechnickej v Nových Zámkoch. Stredoškoláka zasiahlo takmer 400 voltov, vyučujúci údajne zabudol vypnúť prístroj. „Na hodine elektrického merania sa stal úraz elektrickým prúdom. Je nám to veľmi ľúto,“ priznal TV Markíza riaditeľ školy Peter Lénárt.

Mladík zostal ležať na zemi, do príchodu záchranárov sa ho snažili oživovať spolužiaci. Lukášovým rodičom to škola oznámila až po dvoch hodinách s tým, že „išlo len o drobný úraz“. Až neskôr sa dozvedeli, že to nebolo banálne zranenie. „Zo školy ho nikto nedoprevádzal, do nemocnice s ním išli spolužiaci. Škola o to nejavila žiadny veľký záujem,“ povedal so slzami v očiach Lukášov otec.

Podľa hovorcu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky Jána Bačeka pacienta prijali v pondelok o 15.30. „Mladý muž je po opakovanej resuscitácii v kritickom stave. Lekári nemocnice bojujú o jeho život,“ uviedol Baček.

Školu už prešetruje inšpektorát práce i polícia. „Už teraz sa dá hovoriť o fatálnom zlyhaní pri výchove a vzdelávaní študentov. Neboli vykonané opatrenia zamedzujúce dotyku osôb so živými nechránenými časťami pod napätím,“ informoval TV Markíza privolaný inšpektor. Polícia prípad vyšetruje ako prečin ublíženia na zdraví.

Mohlo by vás zaujímať: