Taký let si nepredstavovali ani v najhoršom sne. Pasažieri pravidelnej linky, ktorá z bratislavského letiska odlieta o 18. hod. si mysleli, že nastali ich posledné chvíle. O incidente informoval portál dalito.sk.

Agresor na palube

Svedkovia uviedli, že Slovák sa správal agresívne už pred odletom. Zasiahnuť musel aj personál, ktorý sa ho snažil upokojiť. Situácia vyvrcholila počas letu.

Mladý muž zo Slovenska (34) sa asi 30 minút pred pristátím postavil a začal kričať, že má v laptope bombu.

Na smrť vydesení ľudia ihneď telefonovali blízkym. Asi 30 minút pred pristáním v Londýne sa zrazu jeden z pasažierov postavil a začal po slovensky kričať, že má v počítači bombu a že lietadlo vyletí do vzduchu. Bolo to strašné, všetci sme volali domov a lúčili sa s rodinami,“ povedal pre webový portál dalito.sk Bratislavčan, ktorý si nepraje byť menovaný.

Falošný poplach

Šokujúcu udalosť potvrdil aj hovorca leteckej spoločnosti Ryanair Robin Kiely, ktorý uviedol, že posádka letu z Bratislavy do Londýna si vyžiadala policajnú asistenciu v súvislosti s bezpečnostným poplachom, ktorý nastal pri pristávaní.

Poplach sa napokon ukázal ako falošný. Po prehliadke lietadla polícia zadržala dvoch mužov. Podľa ministerstva zahraničných vecí bol jeden z nich Slovák, o totožnosti druhého nemali informácie. Podľa svedectva Bratislavčana, ktorý sa ozval portálu dalito.sk, by mali byť obaja Slováci. Jedného z nich onedlho pustili, čo nám potvrdila aj britská polícia.

Smiešny trest

Druhého muža mali podrobiť ďalšiemu vypočúvaniu. „Podľa našich informácií od britskej Národnej agentúry pre zadržaných a väznených bol daný Slovák prepustený bez vznesenia obvinenia,“ uviedol riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Igor Skoček.

Ako však potvrdil hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov, dostal pokutu. "Od kolegyne z Británie mám informáciu, že mala byť vo výške 90 libier,“ dodal.