Bánovskí policajti odhalili v Bánovciach nad Bebravou vodičku, ktorá jazdila pod vplyvom drog. Žena išla vyzdvihnúť svoje dieťa zo škôlky, policajti jej zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu zakázali. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

 Vodičku automobilu Hyundai zastavili a kontrolovali policajti po tom, ako spáchala niekoľko dopravných priestupkov a jazdila zo strany na stranu.  Keď spozorovala hliadku, pokúšala sa policajtom vyhnúť a nebezpečným manévrom odbočila do jednej z ulíc.

„Vozidlo riadila 39-ročná žena, ktorá viditeľne javila známky požitia alkoholu alebo iných návykových látok. Dychová skúška u nej bola negatívna. Vyšetrenie v bánovskej nemocnici však preukázalo, že je pozitívna na omamné a psychotropné látky metamfetamín, amfetamín a cannabis,“ opísali policajti.

Matka - samoživiteľka išla v tomto stave podľa policajtov vyzdvihnúť zo škôlky svoje maloleté dieťa. „Policajti jej na mieste zadržali vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu. Vodičke v nemocnici odobrali biologický materiál na bližšie skúmanie, ktoré určí, či sa dopustila priestupku alebo trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodali.