Polícia previezla do väzby jedného z mužov, obvinených z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva, z prípadu antirúškarov v supermarkete.

Z útoku boli obvinení 3 muži, ktorí sa aktívne zapojili do konfliktu v piešťanskom supermarkete.

VIAC O DRÁME, KTORÁ SA ODOHRALA V PIEŠŤANSKOM SUPERMARKETE, ČÍTAJTE TU >>>

"Polícia podala podnet na väzobné stíhanie všetkých troch obvinených. Prokuratúra sa, v dvoch prípadoch, s návrhom stotožnila. Dnes popoludní policajti eskortovali dvoch mužov na piešťanský súd, kde sa rozhoduje o ich väzbe. Tretieho z obvinených polícia stíha na slobode. V prípade dokázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Skupina antirúškarov vyvolala incident v Piešťanoch 4. novembra, keď si odmietala nasadiť respirátory, nechcela opustiť priestor a blokovala ostatným nakupujúcim prístup k pokladnici.

Polícia avizuje, že na intenzívne zaoberá aj osobami, ktoré sa na sociálnych sieťach vyhrážajú policajtom, alebo vyzývajú ostatných k rôznym násilnostiam.

"Vo veci vedieme vyšetrovanie pre trestné činy útoku na verejného činiteľa a podnecovanie. Za vyhrážanie sa verejnému činiteľovi hrozí páchateľovi, v zmysle zákona, strata slobody až na 3 roky. V prípade podnecovania na trestný čin si páchateľ môže odsedieť až 2 roky" dodala Antalová.