Novotného zavraždili 6. marca 1997 pred hotelom Lux v Banskej Bystrici. Vylákať ho tam ma Mikuláš Černák na popud bratov Ivana a Karola Mellovcov.

Tí mali byť s Novotným rozhnevaní. Na spiknutí sa okrem nich podieľali aj Peter Šipula, Miloš Kaštan, Karol Szatmáry, Michal Csémy a Slavomír Surový.

Dohodli sa na postupe, rozdelili si úlohy, zabezpečili zbrane a autá. Černák v hoteli nebol. Novotný sa rozprával s Kaštanom, pred polnocou sa rozlúčili a sadol si do svojho auta a s ním aj jeho ochrankári.

Stihli prejsť iba niekoľko metrov, keď sa na nich spustila streľba. Podľa našich informácií zo samopalu strieľal práve Surový. Podľa jedného z ochrankárov, ktorý atentát prežil, Novotnému vyletel kus mozgu na strop auta.

Došlo aj na Černákovho šoféra: Obvinili ho z vraždy! Na koho strieľal?

Po poprave Novotného sa Mellovci stali súčasťou Černákovho gangu, šéfovali podsvetiu v okolí hornej Nitry a operovali na území okresov Prievidza, Topoľčany a Partizánske. Novotného majetok si rozdelili, vyplatili z nich časť peňazí zranenému ochrankárovi.

V máji minulého roku zo spomínanej vraždy obvinili Černáka, Kašta i Karola Mella, jeho brat Ivan je už nebohý. V týchto dňoch obvinili aj Slavomíra Surového.

Film o zavlečení Kováča ml. a vražde Remiáša otvára staré rany. Čo na to mama nebohého Róberta?

“Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru uznesením zo dňa prvého marca tohto roku vzniesol obvinenie,” potvrdil našu informáciu Martin Wäldl z Prezídia Policajného zboru.

Dodal, že v danej veci sú v súčasnosti vykonávané úkony trestného konania. Vzhľadom na prebiehajúce konanie a jeho počiatočné štádium nie je možné poskytnúť bližšie informácie o prebiehajúcich a plánovaných úkonoch trestného konania a ich výsledkoch.