Na Mukačevskej ulici v Prešove vybuchol v jednej z bytoviek plyn. Výbuch spôsobil požiar, ktorý sa už viac ako 6 hodín snažia dostať hasiči pod kontrolu. Podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej, ktorá na miesto dorazila spolu s premiérom Petrom Pellegrinim, výbuch pravdepodobne vznikol na deviatom psochodí. Požiar má podľa jej slov niekoľko ohnísk. Jeho hasenie komplikuje aj nepriaznivé počasie.

,,Najväčšou prekážkou bolo, že výšková hasičská technika nemohla byť umiestnená na správne miesto, lebo výbuch bol tak silný, že rozmetal panely z horných poschodí na chodníky. Najskôr hasiči museli odpratávať všetky panely a museli vypíliť stromy, aby sa dostali k obydliam. Naďalej je to hasené z hasiacich plošín. Museli sme ich umiestniť ďalej od bytového domu, lebo ak by došlo k zrúteniu čo i len zateplenia, tak by to mohlo mať následky na životoch hasičov. Musia byť veľmi opatrní," vyjadrila sa Saková. 

Počet zranených je podľa ministerky zdravotníctva 39, pričom by všetci z nich mali byť mimo ohrozenia života. Hrozná tragédia si zatiaľ vyžiadala životy 5 ľudí. Jeden z nich zomrel pri snahe zachrániť sa z horiaceho pekla po tom, čo vypadol z deviateho poschodia. Ďalších štyroch vymrštila tlaková vlna.