Podľa najnovších zistení, k nehode vo výťahu došlo počas jazdy pri zatvorených šachtových dverách, nie pri nástupe matky s kočiarom do kabíny.

Náklad áno, osoby nie?!

„Prevádzka výťahu tzv. z kabíny však mala byť v tom čase zakázaná. Preto mal byť z nej vymontovaný kabínový ovládač (lišta s gombíkmi na navolenie stanice (poschodia) – poznámka red.). Napriek týmto opatreniam a zákazu sa výťah používal na prepravu nákladov a to tak, že sa objemnejší predmet, ale aj veľký nákup vložil do kabíny a výťah si vonkajším tlačidlom osoba privolala na svoje poschodie," hovorí náš zdroj.

To malo prispieť aj k spomínanému nešťastiu. „V tragickom prípade, keď pani na poschodí nastúpila s kočiarikom do kabíny, výťah zdola privolala jej blízka príbuzná. Pri otvorených kabínových dverách sa kočiar zachytil o čelnú stenu šachty a došlo k demolácii a následne ťažkému zraneniu dieťaťa i jeho matky," znie hrozná informácia o možnej príčine nešťastia.

Nešťastný pád

Servisný manažér renomovanej výťahárskej spoločnosti z Košíc Rastislav Tuchyňa tesne po nehode pre Plus JEDEN DEŇ uviedol: „Predpokladáme, že výťah buď niekto privolal, alebo došlo k chybe spínača obvodu a výťah sa samovoľne pohol nadol, čo spôsobilo, že pani sa prepadla, kde zostala zakliesnená medzi kabínou a stenou výťahovej šachty!"

Aké riziko hrozí pri starých výťahoch  typu toho z Legionárskej, čítajte v popiske fotografie v galérii TU ►►

Čítajte TU kedy vykonali poslednú kontrolu na Legionárskej? Niečo tu nesedí!►►►►►