V nemocnici Nuestra Senora del Rosario v Bolívii zomrelo na ťažké popáleniny nedonosené bábätko. Lekári ho dali do improvizovaného inkubátoru, v ktorom použili príliš silné žiarovky. Portál blesk,cz píše, že k strašnej situácii došlo tak, že 15. ročnej matke v 32. týždni tehotenstva sa nečakane narodilo dieťa. Bolo treba ho umiestniť do inkubátoru.
Žiarovky použili lekári také, aké našli v sklade. Dieťa ťažko popálili. „Pretože bolo nedonosené, povedali nám, že ho máme dať do inkubátoru a žiadny voľný nie je. Nebol iný ani v blízkych centrách," opísala udalosť teta dieťaťa Scarlett Pasabarová.

"Prosila som lekárov, aby ho oživili. Videla som jeho malú rúčku, ako bola veľmi popálená a ako malý trpel. Lekári nám povedali, že ho popálili žiarovky,"dodala.

Dieťa sa zaživa upieklo v inkubátore.
Dieťa sa zaživa upieklo v inkubátore.
Zdroj: Internet

Keď si to lekári všimli, okamžite dieťa previezli do susednej nemocnice, ale tá ho neprijala. Vyhovorili sa, že majú plný stav. Kým sa k dieťaťu dostali, zomrelo.
Ľudia sa hnevajú aj na prezidenta Bolívie Eva Moralesa, pretože podľa nich by zmena zdravotníckeho systému nedovolila, aby došlo k takej tragédii. Miestne úrady začali smrť vyšetrovať ako zanedbanie zdravotnej starostlivosti zo strany nemocnice.

Mohlo by vás zaujímať: