Jedenásť detí a dvaja dospelí z autobusu, ktorý viezol michalovský folklórny súbor Zemplínik na zájazd do Čiernej Hory skončilo v župnej nemocnici v Miškovci. Informovalo o tom spravodajstvo RTVS. V autobuse, ktorý včera približne o 17. hodine havaroval pri obci Taktaharkány v Maďarsku, sa viezlo 35 detí, 3 dospelí a 2 šoféri. Po čelnej zrážke s oprotiidúcim autom skončili obe vozidlá v priekope, autobus navyše prevrátilo na bok.

Na mieste zasahovala polícia, záchranári aj vrtuľník. O deti, ktoré neboli zranené sa podľa RTVS postaral starosta z najbližšieho mesta Szerencs. Bola im poskytnutá miestnosť, kde mohli prečkať, kým budú ich kamaráti vyšetrení v nemocnici a taktiež im bolo poskytnuté občerstvenie. Následne ich náhradný autobus previezol do Miškovca, odkiaľ ich spolu s ošetrenými deťmi vzal naspäť domov. V nemocnici v Miškovci bolo ošetrených dokopy 11 detí a dvaja dospelí. V noci tu podľa RTVS ostalo jedno dieťa, ktoré by mali dnes previesť do nemocnice v Michalovciach.

Nehoda sa stala na 19. kilometri štátnej cesty č. 37 v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe. Osobné auto dostalo pravdepodobne šmyk a nečakane prešlo do protismeru, čo spôsobilo čelnú zrážku. Deti z autobusu utrpeli len ľahšie zranenia, zatiaľ čo jeden z dospelých sa bude liečiť pravdepodobne viac ako 8 dní. V osobnom aute sa viezli dvaja dospelí a jedno dieťa. Dvaja z týchto cestujúcich utrpeli ľahšie zranenia.