"V lete 2016 ho (Andruskóa) poprosila Alena, aby ju zobral do lesa, kde zbierali muchotrávky zelené. Následne na konci r. 2016 bola podľa jeho vedomostí otrávená jedna novinárka, p. Kočkovičová," stojí v uznesení obvinenia voči Kočnerovi, v ktorom mal vypovedať obvinený Zoltán Andruskó, informovali noviny.sk

Bývala reportérka Krimi novín Leona Kočkovičová Fučíková umrela náhle. Osudnou sa jej mala stať silvestrovská lyžovačka v roku 2016. Počas večere na svojom tele spozorovala modriny, ktoré si vysvetľovala buchnutím turniketu. Onedlho jej však stŕpla aj ruka a prišlo jej nevoľno. Reportérka sa rozhodla vyhľadať lekársku pomoc, preto prišla na pohotovosť v Brezne. Po dvoch dňoch však v nemocnici zomrela. Súdna pitva nebola vykonaná. Lekári prípad uzavreli ako akútnu leukémiu, s tým, že príčinou smrti bolo masívne krvácanie do mozgu.

Leona Kočkovičová Fučíková zomrela vo veku 32 rokov.
Leona Kočkovičová Fučíková zomrela vo veku 32 rokov.
Zdroj: facebook


Podľa manžela zosnulej reportérky Leona Andruskoá ani Zsuzsovú nepoznala. Nepísala ani články o Kočnerovych kauzách a tak nemala dôvod sa báť. Je preto otázne, prečo sa Andruskó takto rozhodol vypovedať. Podľa TV JOJ je možností niekoľko: "Zsuzsová mohla smrť novinárky využiť na to, aby zastrašila Andruskóa tým, že skončí rovnako, ak nebude poslúchať. O jej vyhrážkach aj vypovedal. Zsuzsová mohla mať tiež záujem na likvidácii Leony, no zomrela bez jej pričinenia. Existuje však aj možnosť, že Andruskóva výpoveď stojí na reálnom základe a Leona bola naozaj otrávená."


K prípadu sa zatiaľ nevyjadrila ani polícia ani prokuratúra. 

Mohlo by vás zaujímať: