Učiteľka angličtiny a príležitostná modelka Viola bola súčasťou registrovanej apoštolskej cirkvi už niekoľko rokov. Patrila k dlhoročným členom zoskupenia Otcov dom, ktoré sa stretáva v bratislavskom Ružinove. Aj keď bola zo začiatku aktívnou členkou, ktorá sa pravidelne zúčastňovala na kázniach a rôznych iných podujatiach, v posledných týždňoch mala svoj názor zmeniť.

„Bolo to pre jej knihu, ktorú písala,“ prezradil náš zdroj, ktorý chce zostať v anonymite. To, že sa Viola chystá napísať knihu, avizovala už dávnejšie a mal to byť jeden z jej veľkých snov. Z neznámeho dôvodu sa to však údajne nepáčilo jednému z hlavných predstaviteľov z apoštolskej cirkvi. Ten mal mať s Violou vo štvrtok, len štyri dni predtým, než zomrela, konflikt. „Mali medzi sebou spor. Bol to jeden z hlavných predstaviteľov spoločenstva. Cirkev bola totiž vystrašená z toho, čo do tej knihy napísala,“ prezradila ďalej osoba, ktorej meno máme v redakcii.

Viola sa po vstupe do cirkvi zmenila.
Zdroj: archív

 Informáciu o tom, že sa spoločenstvo Otcov dom s Violou nepohodlo, potvrdila aj Violina kolegyňa z jazykovej školy. Podľa jej slov sa Viola snažila od spolku odpútať. Ako tvrdí hlavný pastor Vladimír Žák, nič také sa nenastalo. „Neviem o tom, že by akýmkoľvek spôsobom vystúpila,“ uviedol nedávno pre televíziu Markíza. Ďalej však odmietol s novinármi akúkoľvek komunikáciu, čo zverejnil aj v jednej zo svojich kázní. „Mali sme možnosť vyjadriť sa, no nepovažal som to za dobré,“ prezradil pastor. Zároveň ľudí posmelil, že kresťania boli na povel zlých síl prenasledovaní už odjakživa. Violu označil za ich sestričku, ktorú všetci nesmierne milovali.

Mohlo by vás zaujímať: