Horieť začalo okolo pol desiatej večer  na Čapajevovej ulici v Prešove v byte dôchodcu Milana (85), ktorý tam býval sám. Zachrániť sa ho pomáhali susedia. Starý pán ani nevedel, že u neho horí, hasičov a záchranárov zalarmovali susedia a  vzápätí vyrazili dvere, aby mu poskytli pomoc. “Nadýchal sa splodín, je v nemocnici, ale vyzerá to tak, že by mal byť v poriadku. Je pri vedomí, komunikoval s nami. Vraj sa dym začal šíriť z chladničky. Mrzí ma, že sme spôsobili ťažkosti susedom, lebo prízemné byty sú zaliate vodou a horné zadymené. Budeme musieť byt zrekonštruovať, čo sme už aj dávnejšie mali v pláne,” vravel nám Ladislav, syn dôchodcu. 

Horelo v byte na druhom poschodí.
Horelo v byte na druhom poschodí.
Zdroj: Ingrid Timková

Horelo na druhom poschodí štvorposchodovej tehlovej bytovky. Clé horné poschodie chodby bolo silne zadymené. V byte pod ohniskom požiaru jeho majiteľ bojoval na druhý deň s vodou. “Mám ju pod parketami a stiekla do bytu aj po stenách. Odpojili ma od prívodu elektriny. Nechcú mi ju zapojiť, kým to nevyschne. Ja som ani nevedel, že horí nado mnou. Celé som to prespal. Keď spím, tak neviem o okolitom svete. Prebral som sa až keď bolo po všetkom, zobudili ma hasiči klopaním na okno,”opisoval Vladimír, sused z prízemia.

"Na mieste zasahovalo desať hasičov s piatimi kusmi techniky, ako aj zisťovatelia príčin vzniku požiaru. Desať ľudí bolo evakuovaných. V bytoch sa údajne nachádzalo 17 ľudí, z toho siedmi už boli v čase príchodu hasičov vonku," informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove. V nemocnici bolo pre intoxikáciu splodinami horenia ošetrených v nemocnici šesť ľudí, z toho jedno dieťa.