Z páchania trestnej činnosti je podľa všetkých indícií podozrivá skupina tvorená osobami pohybujúcimi sa a vysoko pravdepodobne aj vykonávajúcimi rôzne funkcie v orgánoch spoločností TASR, IMPRE MEDIA a TERAZ MEDIA. Existujú dôvodné podozrenia z „prelievania“ verejných peňazí a eurofondov do súkromných vreciek.

Pochybnosti v oblasti hospodárenia a dôvodné podozrenia z konfliktu záujmov sprevádzajú pôsobenie Jaroslava Rezníka nielen v RTVS, ale aj v TASR. „V tomto konkrétnom prípade hovoríme nielen o podozreniach, ale aj o dôkazoch, že osoby spojené s TASR, ktorú si platia všetci občania, prelievali štátne peniaze do súkromných vreciek. Je len otázkou, či týmto spôsobom nedochádzalo k splácaniu investície, ktorej cieľom bolo vo voľbách v roku 2016 dostať SNS za každú cenu do parlamentu. Hnutie OĽaNO aj týmto spôsobom plní mandát, ktorý mu dali voliči a bojuje proti korupcii a rodinkárstvu. Nerobíme hrubé čiary a preto verím, že prešetrenie tohto trestného oznámenia preverí stav, ktorý tu zanechali vlády Smeru a SNS," vysvetlil Kristián Čekovský.

TASR protestuje proti obvineniam i slovníku poslanca Čekovského

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) dôrazne protestuje proti obvineniam i slovníku, ktorý použil predseda mediálneho výboru parlamentu Kristián Čekovský v tlačovej správe OĽaNO týkajúci sa podania trestného oznámenia na Generálnu prokuratúru „za činnosť vo verejnoprávnej TASR a spriaznených spoločnostiach od roku 2013 až doteraz".

Pokiaľ pán Čekovský dospel k podozreniu z porušenia zákona, je povinný podať trestné oznámenie, čo podľa vlastného vyhlásenia urobil dnes na Generálnej prokuratúre SR.

Článok pokračuje na ďalšej strane.