Neuveriteľná tragédia sa odohrala v nedeľu večer v obci Čachtice. Podľa svedkov mal 48-ročný muž, údajne bývalý policajt, manipulovať s poľovnou zbraňou v byte svojich rodičov. Mal v nej zaseknutý náboj a pokúšal sa ho vybrať. Bohužiaľ, tak nešťastne, že došlo k náhodnému výstrelu. Strela preletela z jeho bytu do susednej bytovky. Prerazila kuchynské okno a zabila mladú Luciu, ktorá v kuchyni svojho bytu umývala riad.

Fotografie nájdete v galérii

"Počuli sme húkačky, ozývali sa celou dedinou, leteli k námestiu, kde sú bytovky," povedala obyvateľka Čachtíc Zuzana. Podľa ľudí privolaní záchranári robili, čo bolo v ich silách a ženu sa snažili vrátiť k životu veľmi dlhý čas. "To bolo strašné, celú hodinu ju oživovali, všetci sme vedeli, že nemajú šancu, ale oni sa nechceli vzdať," povedala s plačom suseda Lucie.

Tá bývala v byte spolu so svojím manželom Pavlom a maličkou, len trojročnou dcérkou. "Oni sa spoznali, keď mala Lucka len 20 rokov, odvtedy boli nerozlučný pár. V roku 2018 sa zobrali a potom sa im narodila dcérka. Lucka pracovala ako učiteľka v škôlke, deti ju zbožňovali," uviedla rodinná známa.

Polícia: Takto došlo k tragédii. Čítajte na ďalšej strane