Súd po piatich rokoch od incidentu povedal posledné slovo. Tiefenbach za svoje činy dostal trest tri roky podmienečne so skúšobným odkladom na päť rokov. "Trest, ktorý som mu uložila, bol na hrane podmienečného a nepodmienečného trestu,"prezradila samosudkyňa. Okrem toho má zakázané vykonávať profesiu policajta najbližších 10 rokov. Taktiež má povinnosť verejne sa ospravedlniť poškodeným.

Tiefenbacha už po pár minútach vykázali zo súdnej siene. "Rušíte priebeh pojednávania počas výsluchu," vysvetlila samosudkyňa. Dôvodom bolo, že sa jedného zo svedkov pýtal otázky, ktoré podľa samosudkyne nemali súvisieť s pojednávaním a hovoril, aj keď nedostal slovo.

Obžalovaný expolicajt Ľuboš Tiefenbach.
Obžalovaný expolicajt Ľuboš Tiefenbach.
Zdroj: TASR

Tiefenbach sa neudržal ani po tom, ako ho vpustili späť do pojednávacej miestnosti. Po hádke so samosudkyňou pred vyhlásením rozsudku odišli aj s obhajcom preč, a tak prebehlo vynesenie rozsudku bez Tiefenbacha. 

Expolicajt čelí obžalobe z trestných činov zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody. Tých sa podľa prokuratúry dopustil počas zásahu proti vodičke pri cestnej kontrole ešte v októbri 2014.

Na internete sa vtedy objavilo video, na ktorom policajt počas cestnej kontroly použil voči vodičke Marte Bartlovej fyzické donucovacie prostriedky. Tie vyšetrovateľ a prokuratúra vyhodnotili ako neprimerané. Preto teraz už expolicajt čelí obžalobe z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež z obmedzovania osobnej slobody. Po zverejnení videa sa na bývalého policajta spustila vlna kritiky, kompetentní ho pripravili o miesto v policajnom zbore.

Dôvodom zákroku malo byť, že vodička nemala potrebné doklady od auta. Voči hliadke sa tiež mala správať agresívne, za čo ju predviedli na policajné oddelenie. Medializované video nakrútila dcéra vodičky, ktorá bola na mieste incidentu. Rovnako aj ju predviedli na policajnú stanicu, lebo pri sebe nemala občiansky preukaz. Obe ženy však tvrdia, že zákrok nevyprovokovali a agresívne sa k nim správal obžalovaný.

Mohlo by vás zaujímať: