Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví v súvislosti so zranením dvoch žiačok v obci Terňa v okrese Prešov. Dievčatá, ktoré sú podľa spravodajského portálu TV Markíza tvnoviny.sk šiestačky, mali ostať po škole. To sa im ale zrejme nepáčilo a už po štvrtej vyučovacej hodine sa rozhodli ujsť cez okno.

Využili na to triedu na prvom poschodí. Otvorili okno, no tesne pred skokom si to rozmysleli. Bolo už ale neskoro. Jedna z nich sa pošmykla a stiahla so sebou aj druhú. Dievčatá spadli na zem z trojmetrovej výšky. Plačúc sa napokon po vlastných vrátili naspäť do školy. Tam po ne zavolali záchranku a obe skončili v nemocnici.

Prípad potvrdila aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Podľa jej slov  v stredu 8. januára polícii vo Veľkom Šariši telefonicky oznámili, že z prvého poschodia budovy Základnej školy v obci Terňa vyskočili dve žiačky.

"Obe maloleté dievčatá podľa predbežných informácií utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie s doposiaľ nezistenou dobou liečenia. Okolnosti prípadu polícia intenzívne preveruje,"uviedla Ligdayová.

Nevlastné sestry Danielu a Simonu videli vyskakovať z okna aj ich spolužiačky. Tie ale nikomu nič nepovedali a v triede učiteľke tvrdili, že boli len na WC.

Simonu si podľa TV Markíza nemocnica nechala len na pozorovanie, no jej nevlastná sestra dopadla horšie. Pri páde si zlomila driečny stavec. Doma rodičom tvrdili, že z okna vypadli náhodou. Ich otec, Róbert Ferko, si myslí, že v škole na nich mali dávať lepší pozor. 

Riaditeľka školy Zuzana Poklembová ale tvrdí, že dievčatá porušili školský poriadok. Aby škola zabránila podobným incidentom, z okien odmontovali kľučky. Učitelia ich teraz budú musieť nosiť do triedy so sebou a používať sa budú len vtedy, keď budú chcieť počas hodiny vetrať.

Mohlo by vás zaujímať: