Včera popoludní sa v bytovke Za Plavárňou v Žiline udiala vražda. Zatiaľ neznámy páchateľ vošiel do jedného z bytov pod zámienkou, že je elektrikár a ide odpisovať hodiny. V tom zaútočil na nič netušiace mladé dievča. Keďže s ňou bol aj jej priateľ, ten ju začal brániť. No útočiaceho muža to rozzúrilo a nožom mladíka dobodal na smrť.

Na miesto ihneď prišli záchranky. Mladíka sa však už nepodarilo zachrániť. Mladé dievča odviezla záchranka do žilinskej nemocnice. Páchateľ je zatiaľ na úteku.

Na mieste boli vyšetrovatelia. Polícia však nateraz neposkytuje žiadne informácie. „V súčasnej dobe prebiehajú na mieste prvotné procesné úkony a nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie. Akonáhle to bude možné, poskytneme ich,“ povedal žilinský policajný hovorca Radko Moravčík. 

Susedia videli, ako z bytovky uteká niekto v červených montérkach. Ľudia sa do svojich bytov nedostali. "Vôbec nevieme o koho ide, nič nám policajti nepovedali, len nás nechcú pustiť domov. Idem z práce a teraz musím ostať na vonku," povedal nám sused. 

Bližšie informácie o vražde zisťuje náš redaktor Pavol Konštiak. Viac sa dočítate v sobotňajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ. 

Mohlo by vás zaujímať: