Nebohý nájdený 51-ročný miestny muž mal viditeľné poranenia na hlave a krku. Vďaka rýchlemu konaniu polície boli v krátkom čase nájdené dve podozrivé osoby, ktoré boli umiestnené do cely policajného zaistenia.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov a na základe zhromaždených dôkazov polícia obvinila dvoch mužov vo veku 39 a 50 rokov z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Tí podľa doterajšieho vyšetrovania 51-ročného muža úmyselne usmrtili ešte v pondelok (20.5.). 

"Obaja obvinení muža brutálnym spôsobom fyzicky napadli. Potom jeden z obvinených muža premiestnil do odpadovej šachty. Nebohému mužovi podľa predbežnej správy z pitvy spôsobili vážne zranenia v oblasti hlavy a krku, na následky ktorých zomrel. Za tento skutok obvineným mužom, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov," informuje košická krajská policajná hovorkyňa  Jana Mésarová. Nebohému mužovi podľa predbežnej správy z pitvy spôsobili vážne zranenia v oblasti hlavy a krku, na následky ktorých zomrel.