Podľa informácií obyvateľov obce Štitáre mala 68-ročná žena svojho partnera biť pravidelne. Noviny.sk na svojom webe zverejnili video, kde žena druhovi ešte pred jeho smrťou nadávala a neustále ho bila. Muž sa nezmohol na viac slov a povedal: "Mláť ma koľko chceš mne je to už jedno."

Dôchodkyňa v stredu zavolala políciu, ktorej povedala, že telo muža našla nehybne ležať na zemi. Vyšetrovanie však ukázalo, že bol zavraždený. V oblasti hlavy a tváre mal údery od dreveného polena, informovali noviny.sk. Po zistení týchto závažných informácií, polícia ženu ihneď zadržala. Žena bola pod vplyvom alkoholu a tak ju mohli vypočuť až o pár hodín neskôr. Pre nedostatok dôkazového materiálu ju však museli z cely prepustiť.

Po príchode domov jej kroky smerovali na obecný úrad. "Vyhrážkami na mňa a kolegyne, že uvidíte zabijem vás.
Týra, deptá celú obec," povedala starostka obce Zuzana Vinkovičová. Starostka tak na ženu zavolala políciu a podala trestné oznámenie. 

Vyšetrovateľom sa medzitým podarilo zozbierať dôkazy a vypočula si už dve obvinenia. "Vyšetrovateľ KR PZ v Nitre obvinil 64-ročnú ženu z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Viacerí obyvatelia obce tvrdia, že majú zo ženy strach. Údajne sa snažili pomôcť aj jej nebohému druhovi, ktorého chceli vziať do azylového domu. On ich pomoc však odmietol.  Obvinená, žena momentálne sedí v policajnej cele a vyšetrovateľ už podal aj návrh na jej vzatie do väzby. Rozhodovať by mal o tom súd v najbližších hodinách.