Škovranka našli vlani v novembri jeho kolegovia zraneného u neho doma po tom, ako ho šli hľadať, lebo neprišiel do práce na dôležitý pracovný úkon a nedvíhal mobil. Popradský prokurátor im sám otvoril dvere, v bruchu mal vrazený nôž a porezané ruky.  Ihneď sa rozbehlo policajné vyšetrovanie, no cudzie zavinenie sa nepotvrdilo. No prípad sa ďalej vyšetruje.

 

Pár dní predtým prokurátor vyhral výberové konanie na šéfa popradskej okresnej prokuratúry, do ktorej sa sám prihlásil. Podľa jeho kolegov boli jeho pracovné výsledky príkladné, no podľa jeho známych mal problémy v osobnom živote. A teraz si to zrejme odnesie aj v práci. 

„Generálny prokurátor Jaromír Čižnár rozhodol, že menovaného do funkcie okresného prokurátora v Poprade nevymenuje a tiež zvažuje jeho ďalšie zotrvanie vo funkcii námestníka Okresnej prokuratúry v Poprade,“informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Škovranko písomné vyjadrenie o nevymenovaní, vzal ho na vedomie a rešpektuje ho. Nemá totiž na výber, prokurátorom môže byť iba osoba zdravotne spôsobilá na výkon funkcie. 

Mohlo by vás zaujímať: