Podľa prokuratúry Baki Sadiki, ďalší obvinení a aj doteraz nestotožnení páchatelia od roku 2007 zabezpečovali dovoz, úschovu a distribúciu heroínu na Slovensko.

Drogu mali ukryť v športových topánkach. Za naše hranice sa údajne až 120 kilogramov drogy dostalo z Turecka cez Poľsko. Prevážať ju mali špedičnou firmou do Topoľčian. Podľa prokuratúry najmenej tri razy skladovali heroín v penzióne v Starom Smokovci. Odtiaľ putoval do Poľska, Švajčiarska a Talianska.

Úlovok. Pred rokom a pol polícia pod Tatrami zaistila 12 kíl heroínu.
Starý Smokovec. Sadiki tu mal bar a reštauráciu.
Drogy. Boli ukryté v športovej obuvi.
Foto: polícia (3)

Heroín za viac ako tri milióny

V septembri 2008 policajti zhabali pod Vysokými Tatrami, kde Sadiki žil so svojou rodinou a podnikal, 10 kilogramov heroínu najmenej za 3,35 milióna eur. Baki Sadiki spolu s ďalšími obvinenými podľa prokuratúry všetko riadil. Heroín a jeho balenie zabezpečoval v Turecku.

Informácie, na základe ktorých polícia Sadikiho obvinila, získali od jedného z členov gangu po tom, čo ho zadržali. Vo väzbe je aj ďalší Slovák, ostatní sú cudzinci. Obvinení sú zatiaľ štyria, keďže dvoch ďalších údajných členov gangu poznajú len podľa prezývok.

„Baki S. je trestne stíhaný od 16. februára 2010,“ povedal riaditeľ odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky. Bakiho Sadikiho obvinili z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí mu až doživotný trest.