Informoval o tom portál tvnoviny.sk.  Pokazený alkoholtester mal vraj pri dokazovaní väčšiu váhu než odobratá krvná vzorka.

TV Markíza na podozrenia upozornila už v stredu. Po odvysielaní reportáže sa celý prípad rozhodla preskúmať Generálna prokuratúra. Prípad bratislavského sudcu Michala Valenta sprevádzalo množstvo zvláštnych okolností. Keď Valenta minulý rok v apríli zastavili policajti, fúkal dokonca až trikrát.

Dreger ukázal vždy inú hodnotu. Najprv sudcovi nameral takmer až 2 promile, no pri poslednom pokuse to bolo až o polovicu menej. Práve táto vec bola nakoniec pre vyšetrovanie zásadná.

V súlade so zásadou trestného konania v pochybnostiach v prospech obvineného bolo potrebné prihliadať na najnižšiu nameranú hodnotu, ktorá bola akoby zázrakom len tesne pod hranicou trestného činu.

Sudca sa tak o chlp vyhol stíhaniu a aj hrozbe vyzlečenia zo svojho talára. Prípad bol uzavretý iba ako priestupok. TV Markíze sa však podarilo zistiť, že sudcovi bola odobratá aj vzorka krvi, čo im potvrdil aj dozorujúci prokurátor. Tá pritom ukazovala hodnotu nad jedno promile.