Polícia vyšetruje utorňajšie (6. 6.) vykoľajenie a prevrátenie vlaku v okrese Rimavská Sobota. V súvislosti s nehodou sa začalo trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Železničná doprava v okrese Rimavská Sobota bola po nehode ešte v stredu doobeda prerušená. Prevrátený vozeň odstraňovali pomocou žeriavu. Po vykoľajení vlaku záchranári ošetrili päť ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

"Momentálne je doprava prerušená, a to v úseku Rimavská Sobota - Rimavská Baňa - Hnúšťa, a pre cestujúcu verejnosť je zavedená náhradná autobusová doprava. ŽSR pracujú na čo najskoršom odstránení nehodovej udalosti, nakládku zabezpečíme pomocou žeriavu," uviedla v stredu ráno Feik Achbergerová s tým, že nehodová udalosť spôsobila meškanie jedného vlaku v trvaní 84 minút.

Vykoľajil sa osobný vlak: Na mieste sú všetky záchranné zložky, hlásia ZRANENÝCH!
Zdroj: Facebook/ Ministerstvo vnútra SR

Na mieste udalosti zasahovala približne tridsiatka profesionálnych i dobrovoľných hasičov, polícia aj tri posádky záchrannej zdravotnej služby. "Po príjazde na miesto zásahu záchranári ošetrili päť ľudí, ktorí utrpeli najmä stredne ťažké poranenia. Záchranári ich pri vedomí transportovali do nemocníc v Rimavskej Sobote a v Lučenci," priblížila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Na trati medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha sa v utorok krátko pred 20.00 h vykoľajil a prevrátil vlak. Príčinou nehody bol náraz vlaku do stromu spadnutého v koľaji. Podľa ŽSR sa strom zosunul zo svahu, pravdepodobne vplyvom nepriaznivého počasia.

Traja ľudia sú hospitalizovaní

Po utorňajšom vykoľajení a prevrátení vlaku sú v nemocniciach v Rimavskej Sobote a Lučenci hospitalizované tri osoby. Ich stav je stabilizovaný. Pre TASR to potvrdili obe nemocnice. "V rimavskosobotskej nemocnici ošetrili štyroch pacientov s ľahšími zraneniami. Dvaja pacienti boli po ošetrení prepustení do domácej liečby, ostatní dvaja nateraz zostávajú v stabilizovanom stave hospitalizovaní v nemocnici," priblížila pre TASR Bianka Krejčíová, PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú nemocnica v Rimavskej Sobote patrí.

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Lučenci prijali po nehode vlaku jednu pacientku. Ako pre TASR uviedla výkonná riaditeľka nemocnice Daniela Pršebicová, so stredne ťažkými zraneniami bola hospitalizovaná na traumatológii a je v stabilizovanom stave.

Prečítajte si tiež: