Dvaja ľudia zomreli, tretí bojuje v nemocnici o život. Taká je štatistika podivných udalosti v osade Moňov potok v Košiciach.

Trojdňová pitka

V piatok, niekoľko minút po polnoci, bolo na tiesňovej linke 158 prijaté oznámenie, že v chatovej lokalite Moňov potok malo dôjsť k úmrtiu ženy. "Policajti po príchode na miesto preverili hodnovernosť tohto oznámenia, v jednej z chát bolo nájdené telo 43-ročnej ženy bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne nevylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Viac fotografií nájdete v galérii >>>​

Odišiel aj sused

Vo štvrtok (25. 5. ) našla polícia v susednej chatke telo 66-ročného muža bez známok života. Aj v danom prípade obhliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie vylúčil a zistenie presnej príčiny smrti bolo taktiež nariadené vykonanie pitvy.

Čo popíjali?

"Podľa doposiaľ získaných informácií mali obe nebohé osoby spolu s ďalším 44-ročným mužom už v utorok (23. 5.) spoločne konzumovať doposiaľ neznámu tekutinu," naznačila možnú súvislosť medzi prípadmi policajná hovorkyňa.

Skončil v nemocnici

„V UNLP Košice sme v piatok večer prijali na hospitalizáciu pacienta s podozrením na požitie metanolu. Momentálne je v stabilizovanom stave a je mu poskytovaná intenzívna liečba," informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach Monika Krišková.

Podozrivá tekutina

Ivanová ďalej uviedla, že počas obhliadky miesta činu bola nájdená a zaistená neznáma tekutina, ktorá bola zaslaná na kriminalisticko-expertízne skúmanie. "O čo konkrétne išlo a či bola príčinou smrti muža a ženy, bude známe po jej analýze a výsledkoch pitvy nebohých. V súvislosti s dvomi úmrtiami začali policajti v oboch prípadoch trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia," uzavrela hovorkyňa.

Prečítajte si tiež: