V skorých ranných hodinách sa v srdci južného Slovenska stala vážna dopravná nehoda, ktorá si vyžiadala veľké množstvo zranených. Na hlavnom ťahu medzi Galantou a Sládkovičovom sa zrazilo nákladné auto a autobus v ktorom sedelo asi 20 ľudí. Presná príčina nehody zatiaľ nie je známa, no viaceré zdroje hovoria o mikrospánku šoféra autobusu dunajskostredskej autobusovej spoločnosti.

"Po náraze skončil autobus mimo cesty a z miesta nehody previezli záchranári viaceré osoby s ťažkými a ľahkými zraneniami," priblížili policajti. Najhoršie skončil 45-ročný vodič autobusu, ktorého do nitrianskej nemocnice museli previezť leteckí záchranári. Zlomenina stehennej kosti si vyžiadala operáciu, no neohrozila ho na živote. Podľa riaditeľa SAD Dunajská Streda pre región Galanta, Štefana Perecza ide o skúseného a spoľahlivého vodiča, ktorý pre nich pracuje približne dva roky. 

>> FOTO Z NEHODY NÁJDETE V GALÉRII <<

Na mieste zasahovali aj policajní psychológovia a postraumatický tím. Cesta bola obojsmerne uzavretá. Úsek, na ktorom sa nehoda stala, je medzi domácimi známy tým, že na ňom šoféri často "pretekajú". Vodič dodávky sa pri nehode nezranil. Rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom, na ktorom boli vykonané protipožiarné opatrenia.

"Volanie na tiesňovú linku 155 sme prijali o 06:30 hod. s tým, že na mieste dopravnej nehody je množstvo zranených, z toho tri osoby sú zakliesnené. Na pomoc sme im vyslali pozemných aj leteckých záchranárov, spolu 6 posádok záchrannej zdravotnej služby. Pri prevozoch pomohli aj hasiči, ktorí mali k dispozícii hasičskú ambulanciu. Ošetrených a prevezených do nemocníc bolo spolu 12 osôb, ktoré utrpeli rôzne typy poranení, najmä zlomeniny, otvorené rany aj pomliaždeniny. Tri osoby boli zranené ťažko, zvyšní utrpeli stredne ťažké až ľahšie poranenia. Počas transportu do nemocníc boli všetci pri vedomí a v stabilizovanom stave," píše Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej služby.

>> FOTO Z NEHODY NÁJDETE V GALÉRII <<

Na mieste zasahovali aj hasičské jednotky z Galanty, Serede a Trnavy. "Trom pasažierom autobusu sa však nepodarilo evakuovať, pretože zostali vo vraku autobusu zakliesnení. Zasahujúci príslušníci preto osoby vyslobodili bez použitia hydraulického vyslobodzovacieho náradia," doplnila hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lenka Košťálová.