Aktualizácia

Podľa najnovších informácií, ktoré zverejnila Polícia na Facebooku, počet obetí stúpol na štyri. Traja ľudia zomreli na mieste a jeden človek pri prevoze do nemocnice.

Smrteľná nehoda

Strašná havária sa odohrala krátko po šiestej hodine pred Turňou nad Bodvou. Zrážku dvoch osobných áut neprežili tri osoby. „Ďalšie štyri osoby, z ktorých dve museli hasiči z vozidiel vyslobodzovať hydraulickým zariadením, utrpeli zranenia rôzneho charakteru,"píše Prezídium Hasičského a záchranného zboru na svojom Facebooku. Hovorkyňa ATE Poprad Zuzana Hopjaková informovala o tom, že na mieste zasahujú leteckí záchranári.

Smrteľná nehoda pri Košiciach
Smrteľná nehoda pri Košiciach
Zdroj: Google Maps

Na úseku kde sú časté dopravné nehody sa zrazili Volkswagen Golf  z okresu Košice - okolie a Alfa Romeo z okresu Rožňava. Polícia zatiaľ nepozná príčiny a okolnosti za ktorých došlo k tragickej dopravnej nehode.

Zasahoval vrtuľník

Na miesto boli privolané všetky záchranné zložky. Na prevoz zranených do košickej nemocnice bola prizvaná vrtuľníková  ZZS. "Pri nehode dvoch osobných áut hasiči na vyslobodenie zranených z vozidiel museli použiť hydraulické zariadenie," informovala  hovorkyňa Prezídia HaZZ Zuzana Farkasová.

Na mieste je aj polícia.  "Udalosť dokumentujeme. Doprava je v úseku aktuálne odklonená, obchádzka vedie cez Moldavu nad Bodvou - Budulov - Peder - Žarnov,"uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice Jana Mésarová s tým, že premávku riadia dopravní policajti.

Príčinu dopravnej nehody vyšetruje polícia.