Krátko pred deviatou hodinou ráno došlo  v Dubnici nad Váhom k tragickej udalosti, pri ktorej prišli o život dve osoby.  Bývalý zamestnanec strojárenskej firmy mal vytiahnuť zbraň na svojho niekdajšieho nadriadeného.

„Môžem potvrdiť, že dnes sa stala mimoriadne tragická udalosť, pri ktorej tragicky zahynuli dve osoby. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžem poskytnúť ďalšie informácie k tejto udalosti,“ povedal Matúš Košara z advokátskej kancelárie, ktorá spoločnosť HF NaJUS zastupuje.

Podľa informácií od pracovníkov spoločnosti mal strieľať bývalý zamestnanec spoločnosti na majstra na montáži. Strelec, ktorého mali prepustiť zo zamestnania, ho zastrelil, následne zbraň obrátil proti sebe. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne zatiaľ neposkytlo žiadne konkrétne informácie. „Polícia momentálne vykonáva prvotné úkony, vzhľadom na to nebudeme poskytovať zatiaľ žiadne informácie,“ uviedol trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Fatálny incident sa udial v miestnej firme HF NaJUS a.s., ktorá sídli v priemyselnom areáli.  Vedenie spoločnosti, ktorá vlani zamestnávala takmer 500 ľudí, dalo všetkým zamestnancom neplánované voľno. Na mieste  tragédie sú prítomní  policajní vyšetrovatelia i príbuzní jednej z obetí.

"Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali o 09:01 h s tým, že došlo k strelnému poraneniu dvoch osôb," uviedla hovorkyňa operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová. "Po príchode záchranárov, ktorých sme okamžite vyslali na pomoc, však lekár musel u oboch mužov konštatovať smrť," dodala.

Správu budeme aktualizovať

Mohlo by vás zaujímať: