Podľa najnovších informácií sú robotníci, ktorí vykonávali v piatok 6. 12. zemné práce pod vybuchnutou bytovkou v Prešove, zadržaní políciou. Náš blízky zdroj hovorí celkom o šiestich zadržaných mužoch. Existujú špekulácie, že pri výkopových prácach mohlo byť narušené plynové potrubie.

Zadržanie osôb potvrdila aj polícia. "Krajský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci všeobecného ohrozenia. V súvislosti s týmto skutkom boli zadržané podozrivé osoby zodpovedné za terénne práce, ktoré súvisia s touto tragickou udalosťou a sú predmetom ďalšieho vyšetrovania a následného znaleckého skúmania," informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Podľa informácií webového portálu Korzár boli okrem robotníkov zadržaní aj konatelia firmy, ktorá vykonávala výkopové práce. Taktiež boli zaistené firemné stroje, ktoré boli na mieste použité, a to malý bager a auto Nissan Navara.

Prešovský panelák vybuchol v piatok krátko po 12. hodine. Uhasiť ho trvalo 19 hodín.
Prešovský panelák vybuchol v piatok krátko po 12. hodine. Uhasiť ho trvalo 19 hodín.
Zdroj: TASR

Práce organizovala energetická spoločnosť Východoslovenská distribučná, ktorá najala zmluvnú firmu na rekonštrukciu elektroenergetického vedenia na napäťovej úrovni NN pod osudnou bytovkou. V piatok táto firma začala prípravné práce potrebné pre začatie stavby.

"Príčiny nešťastia sú momentálne v štádiu vyšetrovania a VSD, rovnako dodávateľská firma, sú maximálne nápomocné pri ich zisťovaní," uviedla Andrea Danihelová, hovorkyňa a vedúca úseku Komunikácia VSD. Zároveň doplnila, že ich firma sa taktiež zapája do finančnej, materiálnej a technickej pomoci.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>