Od rána je poriadne rušno! Známy luxusný hotel v Bratislave DoubleTree by Hilton je od skorého rána obsadený policajtami. Akcia má súvisieť s piatkovým záťahom NAKA Mýtnik.

Je známe, že v hoteli má svoje kancelárie aj oligarcha Jozef Brhel, ktorý je medzi obvinenými v kauze Mýtnik. Zadržať mali údajne aj jeho brata Petra Brhela. Podľa našich informácií maskovaní príslušníci polície čakajú v garáži hotela a druhá skupina vykonáva prehliadku na 10. poschodí hotela.

 

Hoci bol hotel spájaný len s osobou oligarchu Juraja Širokého, v roku 2014 prišiel týždenník Trend s informáciou, že do predstavenstva vstúpili aj ľudia blízki Jozefovi Brhelovi.  „Táto transakcia posilní postavenie skupiny v segmente nehnuteľností,“ povedal Brhelov hovorca Juraj Puchý.

Prečítajte si tiež: 

Brhel pomohol s dlhom svatovi Širokému
 

Široký s Brhelom si pritom od roku 2010 rodina. Jozef Brhel mladší si totiž práve v tomto roku vzal za manželku Širokého dcéru Danu.  Prísne utajeny obrad sa konal v prestížnom tatranskom hoteli, ktorý vlastní Juraj Široký. 

Tajná svadba detí milionárov Širokého a Brhela
 

Kto je Jozef BRHEL?

Jozef Brhel (59) je známy slovenský podnikateľ. Jeho meno sa  začína spomínať približne v polovici 90-tych rokov. V rokoch 1994 až 1998 pôsobil ako štátny tajomník na Ministerstve hospodárstva SR. Vo volebných obdobiach 1998 až 2002  a 2002 až 2006 bol zvolený za poslanca NR SR za Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS).

Jeho meno bolo médiami často spájané so stranou Smer- SD, vravelo sa ako o jej mecenášovi či akcionárovi. Brhel mal nadobudnúť svoje závratné majetky podnikaním v IT sektore, energetike, ale aj zbrojárstve. Práve jeho spoločnosti mali dostávať lukratívne štátne zákazky, ktoré im mala prihrávať politická strana Roberta Fica.

Oligarcha sa  na verejnosti príliš neukazuje. Jeho fotografií je žalostne málo a nepristihnete ho ani na bujarých či luxusných večierkoch. Približne pred dvoma rokmi sa začal sťahovať aj zo svojho lukratívneho biznisu. Mal odísť z IT firmy Sevitech a DWC Slovakia. Zaujímavé je, že  podľa týždenníka Trend začali podiely v jeho úspešných spoločnostiach skupovať jeho vlastní manažéri, aj noví investori.

Prečo sa Brhel nutne potrebuje striasť povesti vplyvného oligarchu Smeru

Podľa mesačníka Forbes bol majetok Jozefa Brhela a jeho rodiny odhadovaný na 200 miliónov eur. Medzi slovenskými boháčmi tak obsadil 18. miesto.

Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ sa má v tomto čase zdržiavať obvinený podnikateľ na Kanárskych ostrovoch.

Správu budeme aktualizovať.

Mohlo by vás zaujímať: