V stredu dopoludnia došlo k roztrhnutiu súpravy vlaku smerujúceho z Bratislavy do Košíc. Kvôli poruche Rýchlika 811 Sitno museli v úseku úplne prerušiť dopravu.

"Od 09.55 h je prerušená doprava v úseku Kalná nad Hronom - Levice. Roztrhnutie súpravy vlaku R 811," informovala Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

"K roztrhnutiu súpravy došlo medzi prvým a druhým vozňom. Ide o ojedinelú poruchu. Príčina je zatiaľ predmetom vyšetrovania," povedal hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

"Meškanie je odhadované na 120 minút. Cestujúci budú prevezení do staníc Kalná nad Hronom a Levice, podľa toho, v ktorej časti vlaku sa nachádzali. Odtiaľ ich prevezú autobusom. K vlaku bude pristavený nový rušeň," dodal Kováč s tým, že ľudia vo vlaku neboli ohrození. Aktivovať sa mal brdzový systém.

Netradičná porucha neunikla ani stránke na sociálnej sieti Zomri. "Peter si tak cestuje Rýchlikom 811 Sitno a zrazu medzi Kalnou nad Hronom a Levicami si rušeň ide bez neho. Pozdravujeme ZSSK a Andreja Danka," píše sa na profile Zomri.