Pri železničnej stanici Nové Mesto v Bratislave nahlásili požiar vagónov. "Na operačné stredisko bol krátko po sedemnástej hodine nahlásený požiar vagónov pri železničnej stanici Nové Mesto na Tomášikovej ulici v Bratislave. Po príjazde na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar štyroch vagónov, ktoré stoja pri železničnej stanici," napísalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bratislave (KR HaZZ).

"Hasiči sa snažia požiar lokalizovať, aby sa nešíril na ďalšie vagóny. Vlaková doprava je momentálne odstavená,"doplnilo KR HaZZ v čase zásahu. Na mieste zasahovalo 30 bratislavských hasičov s 8 kusmi techniky.

Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča zasiahol požiar celkovo šesť vagónov. "Vagóny sú na odstavnej koľaji na údržbu a čistenie. Doprava by nemala byť obmedzená," uviedol pre TASR Kováč.

Príčiny požiaru budú predmetom zisťovania a vyšetrovania zo strany polície. Podľa Kováča je variantov niekoľko, od neúmyselného požiaru spôsobeného bezdomovcom až po úmyselné založenie požiaru. Výška škody na vozňoch zatiaľ vyčíslená nebola, podľa Kováča však bude značná.