Štrajk Únie autodopravcov Slovenska nekončí. Aktuálne sú uzavreté Kúty, Rajka ,Drietoma,Holíč, Trstená,Svrčinovec ,Medveďov,Siatorska Bukovinka,Kráľ ,Slovenské Ďarmoty.

"Polícia stojí v plnej zbroji na všetkých priechodoch . Košice ráno o 7.00 Milhosť. Chlapci fúkajú , kontrola dokladov ,no stoja tam nedajú sa len tak,"píšu autodopravcovia na svojej facebookovej stránke. 

Počas dňa bude blokovaná väčšina hraničných priechodov v smere na Slovensko a rovnako zo Slovenska. Osobné autá a autobusy v úsekoch prejdú v oboch smeroch. Dopravu riadia policajti. Rátať treba so zdržaniami. Na cestách hlavného mesta miestami šoféri hlásia hodinové zdržanie. Informujú o tom Zelená vlna RTVS a Stella centrum.

S kolónami od desať do 60 minút treba počítať na cestách do hlavného mesta a rovnako do centra Bratislavy.
 

Premiér Pellegrini včera v politickej relácii televízie TA3 kamionistov požiadal, aby odišli z ciest, lebo inak môžu čeliť žalobám, napríklad v prípade, že sa v dôsledku blokády iní autodopravcovia oneskoria a nestihnú dodať tovar. Keďže každé nákladné auto má vlastnú ŠPZ, podľa premiéra nebude problém určiť, ktoré vozidlo, spoločnosť a vodič sú za možné spôsobené škody zodpovední.