"Na základe vykonaných úkonov a vyhodnotenia dôkaznej situácie bolo dňa 24. januára 2019 vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu Úkladnej vraždy formou účastníctva osobám Roman O., Vladimír M., Ladislav V a Alena Zs.,"uviedla polícia na facebooku.

Portál noviny.sk uviedol, že pri stredajšej razii príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali celkom 7 ôsob podozrivých zo spáchania závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti.

Alena Zsuzsová je obvinená z ďalšej vraždy, fotogaléria je TU!

Pri razii NAKA zadržali 7 osôb!

Ich obvineniu predchádzala v stredu policajná akcia príslušníkov protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Prezídia Policajného zboru na západnom Slovensku. V rámci nej zadržali celkom sedem osôb podozrivých zo spáchania závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti. Vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže sa ešte vykonávajú procesné úkony, podľa polície teda nie je možné sa bližšie vyjadriť.

ŠOKUJÚCI nález pod kobercom Zsuzsovej doma, pozrite FOTO TU!

Zásah NAKA súvisel podľa medializovaných informácií s prípadom vraždy bývalého primátora Hurbanova Lázslóa Basternáka. Vykonávateľ vraždy je už odsúdený, stále však chýbali jej objednávatelia či pomocníci. 

Pri  rozsiahlej akcii NAKA včera zadržali 6 osôb.
Pri rozsiahlej akcii NAKA včera zadržali 6 osôb.
Zdroj: Polícia


VRAŽDA BASTERNÁKA!     

 Exprimátora a regionálneho politika mimoparlamentnej Strany maďarskej koalície Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom.

Štefan Kaluz ho zastrelil jednou ranou z brokovnice značky Hubertus. Po tom, čo sa údajný páchateľ dal na útek, začal po ňom strieľať Basternákov syn zo zbrane značky Glock, ktorú mal v legálnej držbe.

Jedna strela ho zasiahla do lakťa. Kaluzovi hrozilo doživotie, obžalovaný bol nielen z úkladnej vraždy, ale aj nedovoleného ozbrojovania.

Bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka zastrelil vrah maximálne z metrovej vzdialenosti brokovnicou. Vrah na neho strieľal spredu mierne zľava a zhora. Zasiahlo ho 27 brokov, mal rozsiahle zranenia hlavy. Potvrdil to znalec na hlavnom pojednávaní pred Špecializovanom trestným súdom v Pezinku. Podľa zisteného smeru zranení a odrenín na lakti znalec pripustil, že strelec zavraždil Basternáka ležiaceho na zemi potom, ako pred vrahom utekal a potkol sa. Takýto priebeh udalosti opísala už pred časom súdu aj manželka zastreleného regionálneho politika.

Pozrite sa na krásku z videoklipu, Alena Zsuzsová to nie je, TU!

Alena Zs. je od 30. septembra vo väzbe a je obvinená aj v prípade úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V decembri sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici nevyhovel jej žiadosti dostať sa na slobodu.

Mohlo by vás zaujímať:

Myslíte si, že Alena ZS. môže za brutálnu popravu BASTERNÁKA? Vyjadrite sa v diskusii pod článkom...