"Počas akcie sme zadržali dvoch obvinených z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Prehľadali sme tiež priestory zainteresovaných firiem. Obvinení sa mali skutku dopustiť ako spolupáchatelia. Mali sa pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka  Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR," informuje hovorca polície mjr. JUDr. Michal Slivka.

Ďalej uviedol, že za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť 5% z hodnoty projektu alebo 60.000,- Eur v hotovosti.

"Ide o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (UKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP- komplexný projekt pre manažment údajovʺ v hodnote takmer 1,5 milióna Eur," uvádza Slivka.

Štátny tajomník, Ing. Martin Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku nedošlo. Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov. O prípadnom  podnete na ich väzbu vyšetrovateľ rozhodne po vykonaní potrebných procesných úkonov, ktoré naďalej prebiehajú.